KURUMSAL / BASIN BÜLTENLERİ
‘Yarışma Hikayeleri’ 7 Mayıs’ta ‘Yarışmalar ve Mimarlık Sempozyumu’nda anlatılacak

İnşaat sektörünün önde gelen şirketi Seranit Yapı Grubu sponsorluğunda Arkitera Mimarlık Merkezi tarafından hayata geçirilen ‘Yarışmayla Yap” projesi kapsamında düzenlenecek ‘Yarışmalar ve Mimarlık Sempozyumu’ 7 Mayıs 2013, Salı günü İTÜ Taşkışla Kampüsü’nde gerçekleşecek. Bu yıl ana temasını Türk mimarisinin geçmiş yarışma hikayelerinin oluşturacağı sempozyumda; Cumhuriyet’ten günümüze hayata geçirilen yarışmaların Türk mimarisindeki yeri ve etkileri, yarışma yolu ile elde edilen yapıların mimari kritikleri, mesleki kariyer ve gelişimde yarışmaların rolü ve katılımcılar veya işverenler açısından yarışmaların anlamı gibi konular tartışılacak.

Sempozyum Düzenleme Kurulu’nda yer alan Seranit Yapı Grubu İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Ece Ceylan Baba; “Bu projeyi düzenlenecek yarışmalar neticesinde ülkemizin görsel ve kalite açısından daha nitelikli mimari yapılara sahip olması amacı ile destekledik. ‘Yarışmayla Yap’ projesi kapsamında düzenlenen bu sempozyum sayesinde de; Türk mimarisine katkıda bulunmak üzere daha önce hangi yarışmaların hayata geçirildiğine dikkat çekeceğiz. Yarışmalar neticesinde hangi mimari yapıların kazanıldığı ve bu yapıların özellikleri değerlendirilecek. Bu proje ve düzenlenecek yeni yarışmalar sayesinde ülkemizin gün geçtikçe daha başarılı mimari yapılara sahip olacağına ve siluetimizin gün geçtikçe güzelleşeceğine yürekten inanıyorum. Bu proje kentsel önem taşıyan yapıların nitelik ve görsellik kazanmasına destek verirken, mimarlara da eşit fırsatlar sunması acısından büyük önem taşıyor” dedi.

Yarışmalar ve Mimarlık Sempozyumları’ her yıl çeşitli üniversitelerle işbirliği halinde ve farklı temalar altında düzenlenmeye devam edecek.

Copyright © 2013 Seranit. Tüm hakları saklıdır.
  • Diğer Seranit Yapı Grubu şirketleri ve siteleri: