KURUMSAL / BASIN BÜLTENLERİ
‘Ankara’yı Değiştiren Projeler 5/10’da Konutun son 10 yılı konuşuldu

Seranit Yapı Grubu sponsorluğunda, TSMD (Türkiye Serbest Mimarlar Derneği) Mimarlık Merkezi tarafından düzenlenen ‘Ankara’yı Değiştiren Projeler - 10/10 Forumları’nın beşincisi, 17 Mayıs 2013, Cuma günü ‘Son 10 Yılda Konut' teması altında gerçekleştirildi.

İnşaat sektörünün önde gelen şirketi Seranit Yapı Grubu sponsorluğunda hayata geçirilen “Ankara’yı Değiştiren Projeler - 10/10 Forumları” devam ediyor. TSMD (Türkiye Serbest Mimarlar Derneği) Mimarlık Merkezi’nde düzenlenen forumlarda her ay, yapımı devam eden yeni bir proje üzerinden kent, ana aksların dinamiği, gelişimi, değişimi, mevcut ve gelecek öngörüleri inceleniyor.

17 Mayıs 2013, Cuma günü ‘Son 10 Yılda Konut’ teması altında düzenlenen beşinci oturumda, Mesa ve Aktürk Yapı ortaklığıyla hayata geçirilen Park Oran Konutları & İş-Konut Kulesi’ projesi konu edildi. Son dönemin gözde bölgelerinden Oran’da yer alan proje üzerinden, şehir içi ve şehir dışı büyük ölçekli konut tasarımları, konut yerleşimlerinin değişen ölçeği, yeri ve ölçeği içerisinde kendi bağlamını yaratma çabası ve konut kavramının değişkenleri tartışıldı.

Prof. Dr. Nur Çağlar’ın moderatörlüğünü yaptığı oturum; TSMD Yönetim Kurulu Başkanı Yeşim Hatırlı, Seranit Serra Proje Satış Müdürü Aykut Ustaoğlu, ‘Park Oran Konutları & İş-Konut Kulesi’ proje müellifleri A. Can Ersan, Orçun Ersan, Mesa Genel Müdürü Ahmet Can Aynagöz, Mesa Genel Müdür Yardımcısı Teoman Üstoğlu, Yüksek Şehir Plancısı Can Kubin ve Gazi Üniversitesi Mühendislik Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümü’nden Doç. Dr. Neşe Gürallar’ın katılımıyla gerçekleşti.

10 ay boyunca düzenlenecek forumlar, mimar ve sektör paydaşlarını sağlıklı bir diyalog ve eleştiri ortamı çerçevesinde bir araya getirerek Ankara’nın mimari gelişimine ışık tutmayı hedefliyor. Mesleki üretim ve süreçlere dair tüm aşamaların, sorunların ve çözümlerin tatışıldığı birebir paylaşım ortamı sunan oturumlar, aynı zamanda mimarlık öğrencileri ve mesleğin yeni katılımcıları için de yol gösterici oluyor.

Copyright © 2013 Seranit. Tüm hakları saklıdır.
  • Diğer Seranit Yapı Grubu şirketleri ve siteleri: