KURUMSAL / BASIN BÜLTENLERİ
Seranit Grup’un Yenilikçi Ürünleri,37’inci Yapı Fuarı’ndaSektörün Önde Gelenleri ile Buluştu

Seranit Grup’un Yenilikçi Ürünleri ,


37’inci Yapı Fuarı’nda

Sektörün Önde Gelenleri ile Buluştu

Türkiye yapı sektörünün önde gelen şirketi Seranit Grup, bu yıl 37’ncisi düzenlenen Yapı Fuarı’nda boy gösterdi. 6 – 10 Mayıs 2014 tarihleri arasında gerçekleştirildi.Türk yapı sektörünün en büyük buluşma noktası olarak bilinen fuar büyük ilgi görürken, Seranit’in standı ziyaretçilerin akınına uğradı. Seranit Porselen, Serra Seramik, Vanucci Mutfak & Banyo ve Seranit Yapı Gereçleri markalarıyla fuara katılan Seranit Grup, sektöre katma değer sağlayan yenilikçi ürünlerini tasarım tutkunlarının beğenisine sundu.

 

Yapı sektörünün önde gelen şirketi Seranit Grup, sektörün bütün bileşenlerini bir araya getiren en büyük ve en önemli organizasyon olan 37. Yapı Fuarı - Turkeybuild Istanbul’a Seranit Porselen, Serra Seramik, Vanucci Mutfak & Banyo ve Seranit Yapı Gereçleri markalarıyla katıldı. Son teknoloji ile üretilen ekolojik ürünlerin; kullanım kolaylığı ve ergonomik yapıları ile öne çıkan stil sahibi tasarımların sahibi Seranit Grup, 7. Salon, 401 numaralı standında ziyaretçilerin beğenisine sundu.

Yapı ve inşaat sektörünün öncü isimlerinin yoğun katılımı ile gerçekleşen fuarda Seranit Grup’un standı ziyaretçi akınına uğrarken en çok beğenilen ürünler Serra Onix, Seranit 70 x70 karolar, Seranit Yapı Gereçleri’nin ekolojik boyası Oxipaint ve ekolojik sıva Oxicoat, Vanucci özel mutfak ve banyo mobilyaları oldu. 1978'den bu yana düzenlenen fuarda yer almaktan büyük mutluluk duyduklarını belirten Seranit Grup Başkan Yardımcısı Ece Ceylan Baba; “Yerli ve yabancı sektör profesyonelleriyle buluşma olanağı sağlayan bu fuarda standımızla yer almaktan çok mutluyuz. Sektörünün önemli oyuncularını bir araya getiren bu fuarda hızla gelişen sektörü ve değişen trendleri yakından görüyor, kendimizi bu yönde geliştiriyor ve sektöre yön veriyoruz. Bu kapsamda, yapı sektörünün farklı alanlarında faaliyetlerine devam eden dört markamızla standımızı açtık. Fuarda gördüğümüz yoğun ilgi ve gelen talepler Seranit Grup ailesi olarak hepimizi çok mutlu etti ve cesaretlendirdi. Gelecek dönemde çalışmalarımızı sürdürerek, daha farklı ve inovatif ürünlerimizle ziyaretçilerimizin karşısına çıkmayı ümit ediyoruz” şeklinde konuştu.

Sektör için yeni pazarlar oluşturulması, sektöre ve ülke ekonomisine ticari fayda sağlanmasını hedefleyen fuarın son gününde ise gelenekselleşen kokteylini kendi standında düzenledi. Fuar katılımcılarının ve ziyaretçilerin katıldığı kokteylde keyifli anlar yaşanırken, Ece Ceylan Baba, fuar kapsamında böyle bir organizasyona ev sahipliği yapmaktan gurur duyduklarını belirtti.

 

Seranit

Seranit Granit Seramik Sanayi Ticaret A.Ş. Türkiye’nin ilk Teknik Porselen üreten fabrikası olarak Bilecik Organize Sanayi Bölgesinde 1992 yılında kurulmuş, 1993 yılında üretim faaliyetine başlamıştır. 55 bin metrekaresi kapalı olmak üzere toplamda 102 bin metrekarelik bir alanda faaliyetini sürdürmekte olan SERANİT’in kapasitesi 8,5 milyon metrekareye ulaşmıştır. Sahip olduğu üretim teknolojileri ile dünya teknik porselen üreticileri arasında saygın bir yer edinen SERANİT, bünyesinde gerçekleştirdiği AR-GE ve ÜR-GE çalışmaları sayesinde birçok ilk’e de imza atmıştır.

 

Bilgi için:

Bersay İletişim Danışmanlığı

Semin Ateş 0212 337 52 51  semin.ates@bersay.com.tr 

Nihan Karaköz 0212 337 51 67 nihan.karakoz@bersay.com.tr

 

Copyright © 2013 Seranit. Tüm hakları saklıdır.
  • Diğer Seranit Yapı Grubu şirketleri ve siteleri: