KURUMSAL / BASIN BÜLTENLERİ
Seranit Grup’a Büyük Onur
Seranit Grup’a Büyük Onur

Dünya Ekonomik Forumu’nun “Küresel Büyüme Şirketleri” platformuna seçilen ilk Türk sanayi şirketi Seranit Grup

Türk seramiğinin dünyadaki en önemli markalarından Seranit Grup, Dünya Ekonomik Forumu(WEF)’nun dinamik, hızlı büyüyen, içinde bulunduğu sektörü şekillendiren ve dünyanın gelişmesine katkı yapan şirketlerden oluşan özel platformu “Küresel Büyüme Şirketleri” (Global Growth Companies) arasına seçilmeyi başardı. Bu platforma Türkiye’den seçilen ilk sanayi şirketi olan Seranit Grup, platformun küresel networküne katılacak ve tüm dünyada sorumlu, sürdürülebilir büyümeyi destekleyen etkinliklerde yer alacak.

Türkiye yapı sektörünün köklü kuruluşu Seranit Grup, İstanbul’da yapılan Dünya Ekonomik Forumu zirvesinde önemli bir başarıya imza atarak Forum’un çok özel bir platformuna seçildi. Geçtiğimiz günlerde İstanbul’da düzenlenen yapılan Dünya Ekonomik Forumu zirvesinde, Avrupa, Avrasya ve Ortadoğu’dan “Küresel Büyüme Şirketleri” (Global Growth Companies) platformuna katılacak 28 yeni şirket belirlendi. Seranit Grup Dünya Ekonomik Forumu’nun bu önemli platformuna Türkiye’den seçilen ilk sanayi şirketi oldu.

Seramik, porselen ve mutfakta Türkiye’nin dünyadaki temsilcisi olma yolunda ilerleyen; Seranit, Serra ve Vanucci gibi önemli markalar yaratan Seranit Grup’un güçlü büyüme performansı, dinamizmi, yenilikçiliği, topluma ve çevreye karşı sorumlu iş modeli bu başarıda önemli rol oynadı.

“Küresel Büyüme Şirketleri” Platformu nedir?

Farklı bölge ve ülkelerden 370 şirketin halen üye olduğu “Küresel Büyüme Ülkeleri” Dünya Ekonomik Forumu’nun tüm dünyada sorumlu ve sürdürülebilir ekonomik büyümeyi desteklemek için oluşturduğu bir platform. Bu platformun üyeleri hızlı büyüyen, içinde bulundukları sektörlere damgalarını vuran, yenilikçi, dünyayı geliştirmek için çalışan ve küresel lider olma potansiyeline sahip şirketler arasından seçiliyor.

Seçme sürecinde hassas ve çok yüksek standartlar uygulanıyor. Üye şirketlerin yöneticileri düzenlenen uluslararası toplantı ve etkinliklerde diğer üye şirket yetkilileri, hükümet, üniversite ve sivil toplum temsilcileriyle birlikte çalışarak bölgesel ve küresel ekonomi gündeminin şekillenmesine katkıda bulunma olanağı elde ediyorlar. Bu çalışmalarda sürdürülebilir ve sorumlu ekonomik büyümeyi destekleyen çeşitli projeler hayata geçirilirken, bu alanda önemli boyutlarda bilgi paylaşımı ve görüş alışverişi sağlanıyor.

Türkiye’nin gururu Seranit Grup

Konuya ilişkin bir yaptıkları açıklamalarda, Seranit Grup Yönetim Kurulu Başkanı Avni Çelik; Seranit Grup Başkanı Hamdi Altunalan ve Dünya Ekonomik Forumu Yeni Şampiyonlar Başkanı David Aikman şunları söylediler:

Seranit Grup Yönetim Kurulu Başkanı Avni Çelik:“Ülkemiz adına, Dünya Ekonomik Forumu tarafından “Küresel Büyüme Şirketleri” platformuna seçilmiş olmaktan gurur duyuyoruz. Bu seçkin topluluğun diğer şirketleriyle ve temsilcileriyle birlikte çalışmayı, kurumsal vatandaşlık ve yaratıcı iş fikirlerini hayata geçirmeyi heyecanla bekliyoruz.

Seranit Grup Başkanı Hamdi Altunalan: “Sektörümüzde bu başarıyı gösteren ilk ve tek şirket olmaktan gurur duyuyoruz. İş dünyasının önde gelen isimlerini buluşturan ve dünya genelinde ekonomiye yön veren kararların alındığı Dünya Ekonomik Forum İstanbul tarafından ödüllendirilmek çok mutluluk verici. Gelecek dönemdeki vizyonumuzu daha da genişleterek sektördeki başarılarımıza yenilerini katmaya devam edeceğiz”

Dünya Ekonomik Forumu Yeni Şampiyonlar(*) Başkanı David Aikman:“Global olarak en hızlı büyüyen ve gelişen şirketleri seçerken onların iş modellerini, yıllık cirolarını, büyüme oranlarını, pazardaki yeri ve liderliğini değerlendiriyoruz. Dinamik bir grup olan Seranit Grup, geleceği şekillendirecek potansiyeliyle, sektöründe Küresel Büyüme Şirketleri topluluğunda yer alabilecek en uygun şirketlerinden biridir.”

(*)Dünya Ekonomik Forumu bünyesinde faaliyet gösteren Sosyal Girişimciler (Social Entrepreneurs), Teknoloji Öncüleri (Technology Pioneers), Genç Küresel Liderler (Young Global Leaders), Küresel Şekillendiriciler (Global Shapers), Genç Bilim İnsanları (Young Scientists) ve Küresel Büyüme Şirketleri (Global Growth Companies) platformlarının üyeleri “Yeni Şampiyonlar” olarak adlandırılıyor ve kendi alanlarında yenilikçi, öncü çalışmalara imza atıyorlar.
Copyright © 2013 Seranit. Tüm hakları saklıdır.
  • Diğer Seranit Yapı Grubu şirketleri ve siteleri: