KURUMSAL / BASIN BÜLTENLERİ
Seranit Grup İstanbul Design Week 2014'te

SERANİT GRUP “İSTANBUL DESIGN WEEK” 2014’TE!

Türkiye’nin uluslararası markası Seranit, 5 Kasım’da başlayacak olan İstanbul Design Week’e “KAROOGRAFİ” temasıyla katılıyor. Seranit Grup tasarımcıları ve seramik öğrencilerinin İstanbul temalı hazırladıkları birbirinden ilginç ve güzel tasarımlar karolar üzerine uygulanarak ziyaretçilerin beğenisine sunulacak.

Seranit Grup 5-9 Kasım 2014 tarihleri arasında gerçekleşecek olan İstanbul Design Week 2014’e (IDW 2014) damgasını vuracak. Konsepti Kent ve Tasarım olan etkinliğe Seranit Grup KAROOGRAFİ temasıyla katılıyor.

İstanbul Design Week bu yıl Taksim Tepebaşı’nda otoparkın üstündeki alana yerleştirilen konteynerlarda gerçekleşecek. Seranit Grup konteynerının dışında Seramik öğrencilerinin İstanbul’un onlara hissettirdikleri üzerine yoğunlaşarak hazırladıkları tasarım çalışmalarının kolaj şeklinde aktarıldığı karolar sergilenecek. Konteynerin içinde ise Seranit grup bünyesinde çalışan tasarımcıların İstanbul temalı çalışmaları ziyaretçilerin ilgi ve beğenisine sunulacak.

Geniş uluslararası katılım

İstanbul Design Week etkinliği 2005 yılından bu yana düzenleniyor. Bu yıl da IDW 2014 yerel ve uluslararası tasarımcıları, mimarları, yapımcıları, kurumları, Türk ve yabancı öğrencileri, iş dünyasını, kâr amacı gütmeyen kuruluşları, ulusal ve uluslararası girişimcileri bir araya getirecek.
5 gün boyunca 35.000 kişinin ziyaret etmesi beklenen IDW 2014’e 75 tasarım şirketi ve 20 üniversite katılıyor. Etkinlikte 18 konferans ve 4 workshop gerçekleştirilecek. 2.000 m2 kapalı, 750 m2 açık alanda yapılacak etkinlikte 11 yerel ve uluslararası sergi yer alacak.
Ziyaretçiler, aralarında Fransa, İrlanda, Kore, Almanya, İtalya, Sırbistan, Hollanda, Finlandiya, Avusturya, İngiltere ve Polonya’nın da bulunduğu 15 ülkenin sergileri ve ödüllü tasarımlarını görme olanağını da bulacak.

Copyright © 2013 Seranit. Tüm hakları saklıdır.
  • Diğer Seranit Yapı Grubu şirketleri ve siteleri: