KURUMSAL / BASIN BÜLTENLERİ
Seranit Grup’a bir ödül de Red Dot Awards’tan
Tasarım ve inovasyon çalışmalarının kalitesine küresel mühür
 
Seranit Grup’a bir ödül de Red DotAwards’tan
 
Seranit Grup uluslararası ödüllere doymuyor. iF Design Awards’ın ardından Red Dot Awards’tan da ödülle dönen Seranit Grup tasarım ve inovasyon çalışmalarının yüksek kalitesini uluslararası bir başka saygın ödülle tescil ettirmiş oldu.  Red Dot Awards’a İç Tasarım Öğeleri ile Malzeme ve Yüzeyler kategorilerine başvuru yapan Seranit Grup, Seranit Porselen markasına ait New Wood, Duostone ve Serra Seramik markasına ait Code 519 Filigrane ürünleri ile 3 ödüle birden layık görüldü.
 
10 Mart 2015 / İstanbul - Geçtiğimiz ay tasarım konusunda dünyanın en saygın ve bağımsız ödül organizasyonlarından biri olan iF Design Awards’dan 5 ödül birden alan Seranit Grup, bu kez tasarım ve yenilikler için küresel düzeyde bir kalite mührü niteliği taşıyan Red Dot Awards’da 3 ödül kazandı. Serra Seramik ve Seranit Porselen markalarına ait New Wood, Duostone ve Filigran ürünleri, İç Tasarım Öğeleri ile Malzeme ve Yüzeyler kategorilerinde ödüle layık görüldü.
 
Tasarımların kalitesi mühürlendi
 
Bağımsız ve saygın bir ödül organizasyonu olan Red Dot iyi tasarım ve yenilikler için küresel düzeyde bir kalite mührü olarak kabul ediliyor ve marka oluşturarak küresel kalite farkını vurguluyor. Red Dot Ürün Tasarımı ödülünün kökeni 1954 kadar uzanıyor. Dünyanın en eski ve en prestijli tasarım ödülleri olarak kabul edilen Red Dot Awards, tasarım dünyasının geleceğine bir yolculuk olarak biliniyor. Yarışma, tüm tasarımcıların ve firmaların peşinde koştuğu bir hedef koyuyor: İmkânsız gibi görünen bir fikir, gerçeğe dönüşüyor ve dünyayı değiştiriyor. Dünyanın her yerinden tasarımcılar ve tasarımcı adayları, fikirlerini özerk ve uluslararası aktörlerden oluşan bir uzman jüriye sunuyorlar.
 
Red Dot ödülü, yalnızca bir gelecek tasarım hayaline motivasyon sağlamak ve ona görünürlük kazandırmak açısından değil, aynı zamanda da endüstrinin ilgi merkezine oturtulan katılımcıların fikirlerini gerçeğe dönüştürecek uygun işbirlikleri bulmalarına ön ayak olduğu için de önem taşıyor. Red Dot yarışmasına katılan üreticiler ve tasarımcılar geleceğe yönelik düşünceleri ve kendine güven ile küresel düzeyde ilgi çekiyorlar. Global markalar ve orta ölçekli işletmelerin ürünleri, dünyanın en seçkin ödüllerinden biri olan Red Dot için bir rekabet içine giriyorlar. Uzmanlar tarafından yapılan bağımsız değerlendirme ardından ürün tasarımları uluslararası geçerliliği olan bir ödül kazanıyor.
 
2014 ödül ve sertifikalar açısından Seranit Grup için çok başarılı bir yıl oldu
 
2014’te Dünya Ekonomik Forumu’nun ‘Küresel Büyüme Şirketleri’ (Global Growth Companies) arasına seçilen Seranit Grup, ardından TSE Çift Yıldız Belgesi’ni alarak sektörde standartları belirledi. Seranit Grup tasarım alanında, Seranit Porselen’in; Arena, Duostone, Seravista, Seranit Yapı Gereçlerinin; Oxicoat Ekolojik Sıva, Oxipaint Ekolojik Boya ürünleriyle iF Design Awards’tan 5 ödül birden aldı. Şirket bunun ardından da tüm seramik ve porselen ürün gruplarında Çevresel Ürün Beyanı (EPD -  Environmental Product Declaration) Belgesi’ni almaya hak kazandı.
 
 
REDDOT AWARDS’DA ÖDÜL ALAN ÜRÜNLER
 
Code 519 Filigrane
Folklor temasını vintage ile birleştirir. Akdeniz geleneklerine odaklanmıştır. İp örgüsü dantel desenlerinden faydalanılmıştır. Tasarımcı annanesinin oyalarını kullanarak desenleri oluşturmuştur. Bu konseptte doğal malzemeler ve renkler kullanılmıştır. Özellikle ahşap çok önemli bir dokudur. Ancak sert ve keskin olarak değil yumuşak ve doğal ahşap etkileri bu temaya uygundur.

New Wood
Ahşabı camsı bir parlaklıkla sunarak şaşırtan, doğallıkla modernliği yepyeni bir yorumla buluşturan çok özel seçenekler sunan bir üründür.

Duostone
Çok dayanıklı, hafif ve taş kadar güçlü bir üründür. Gaz seramikten yapılmış özel bir yer kaplaması olduğu için uygulanışı ve bakımı çok rahattır. Teras, balkon, veranda ve her türlü dış mekan için mükemmel çözümdür.

Seranit Grup
1993 yılında Türkiye’nin ilk teknik porselen üreticisi olarak yapı sektörüne adım atan Seranit Grup bugün, Seranit Porselen olarak 18 milyon 500 bin metrekarelik üretim kapasitesiyle, Türkiye’nin bu alandaki toplam üretiminin yüzde 20’den fazlasını tek başına gerçekleştiriyor. Bu alanda toplam üretiminin yüzde 40’ini ihraç eden Seranit Grup, porselen yer ve duvar karoları konusunda dünyada da ilk üç önemli oyuncu arasında yer alıyor.
2012 yılında ise, Serra Seramik markası ile seramik sektörüne iddialı bir giriş yapan Seranit Grup, tasarım, kalite ve teknoloji konusundaki yaklaşımı ve dünya standartlarındaki üretim anlayışı ile şimdiden sektörünün en önemli oyuncuları arasına girmeyi başarmış bulunuyor. Serra, sahip olduğu farklı ve büyük ebatları ile sektör profesyonellerine ve tüketicilere daha fazla estetik ve mimari çözüm sunarken; kullandığı teknoloji, kalite, tasarım, renkler ve dokuyla da sektörde fark yaratıyor.
Serra Seramik’in her zevke uygun geniş ürün yelpazesi, seramik sektörünün yeni bir anlayışla şekillenmesine de fırsat sunuyor. Seramiği geleneksel kullanım alanlarının dışına çıkartan Serra Seramik, dokunduğu tüm mekânları adeta bir sanat eserine dönüştürüyor.
Seranit Grup’un ayrıca, Vanucci markası altında 41 ayrı renk seçeneği ile 23 model mutfak, 12 model de banyo ürünü ve yapı gereçleri alanında ise Oxipaint Ekolojik Boya, Oxicoat Ekolojik Sıva , Seranit DRC Isıtıcı Panel, Seramont adında ürünleri  bulunuyor.
Copyright © 2013 Seranit. Tüm hakları saklıdır.
  • Diğer Seranit Yapı Grubu şirketleri ve siteleri: