KURUMSAL / BASIN BÜLTENLERİ
Seranit Grup ISO 500 listesinde
Seranit Grup ISO 500 listesinde

Türkiye’nin ilk teknik porselen üreticisi olarak yapı sektöründe ağırlığını hissettiren Seranit Grup, İstanbul Sanayi Odası’nın (İSO) her yıl açıkladığı “Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu” sıralamasında, bu yıl da yer almayı başardı.

Türk sanayinin gelişiminin görülmesine ve geleceğe yönelik yol haritasının belirlenmesine önemli katkılar sağlayan İSO 500 listesinde bu yıl da yer alan Seranit Grup, Eskişehir ve Bilecik’te bulunan fabrikalarında 18 milyon 500 bin metrekarelik üretim kapasitesiyle, Türkiye’nin bu alandaki toplam üretiminin yüzde 20’den fazlasını tek başına gerçekleştiriyor. Geçen yıl önce Dünya Ekonomik Forumu’nun “Küresel Büyüme Şirketleri” platformuna seçilen ilk Türk sanayi şirketi olan Grup daha sonra TSE’den alanında ilk “Çift Yıldız” belgesini alma başarısını gösterdi.

Seranit Grup bu yıl ise tüm porselen ve seramik ürünlerine Tip III EPD Çevre Etiketi aldı. Grup başarılarını 2015’te iki önemli ve saygın uluslararası organizasyon olan iF Awards ve Red Dot Awards’dan kazandığı tasarım ödülleriyle perçinledi.
Copyright © 2013 Seranit. Tüm hakları saklıdır.
  • Diğer Seranit Yapı Grubu şirketleri ve siteleri: