KURUMSAL / BASIN BÜLTENLERİ
Oxicoat Ulusal Teknik Onay (UTO) Belgesi aldı
Seranit Grup yapı gereçlerinde iddialı Oxicoat Ulusal Teknik Onay (UTO) Belgesi aldı

Yenilikçi ve kaliteli ürünleriyle sektöre damgasını vurmaya devam eden Seranit Grup, yapı gereçlerinde geliştirdiği koku önleyici özelliği olan Oxicoat ürünü ile Ulusal Teknik Onay (UTO) Belgesi almaya hak kazandı.

… Ağustos 2015 / İstanbul - Yapı sektörünün köklü kuruluşlarından Seranit Grup, geçtiğimiz yıllarda yapı gereçleri alanı için geliştirdiği koku önleyici özelliğine sahip Oxicoat ürünü ile Ulusal Teknik Onay (UTO) Belgesi aldı. Bilecik, Ankara ve Tarsus fabrikalarında gerçekleştirilen üretim kontrol denetimleri ve ürüne özel olarak uygulanan performans deneyleri neticesinde elde edilen UTO Belgesi, Oxicoat’un standart ürünlerden farklı, yenilikçi bir ürün olduğunu kanıtlamış oldu.

“Global markaya dönüşüm süreci yaşıyoruz”

Uzun çalışmalar neticesinde geliştirdikleri ürünün, koku önleyici özelliği ile, piyasadaki diğer alçı ürünlerinden farklı olduğunun Yıldız Teknik Üniversitesi’nde yapılan adsorpsiyon deneylerle kanıtlandığına dikkat çeken Seranit Grup Başkan Yardımcısı Ece Ceylan Baba, “Pazar lideri olduğumuz Seranit Porselenin yanı sıra Serra Seramik, Vanucci Mutfak & Banyo ve Seranit Yapı Gereçleri markalarıyla harika işler başarıyoruz. Seranit Grup olarak son bir yıl içinde almaya hak kazandığımız sertifikalar ve ödüllerle Türkiye’de ve uluslararası pazarlarda güçlü bir global markaya dönüşüm sürecini yaşıyoruz” dedi.

Seranit Grup 1993 yılında Türkiye’nin ilk teknik porselen üreticisi olarak yapı sektörüne adım atan Seranit Grup bugün, Eskişehir ve Bilecik’te bulunan fabrikalarında 18 milyon 500 bin metrekarelik üretim kapasitesiyle, Türkiye’nin bu alandaki toplam üretiminin yüzde 20’den fazlasını tek başına gerçekleştiriyor. Bu alanda toplam üretiminin yüzde 40’ini ihraç eden Seranit Grup, porselen yer ve duvar karoları konusunda dünyada da ilk üç önemli oyuncu arasında yer alıyor. 2012 yılında ise, Serra Seramik markası ile seramik sektörüne iddialı bir giriş yapan Seranit Grup, tasarım, kalite ve teknoloji konusundaki yaklaşımı ve dünya standartlarındaki üretim anlayışı ile şimdiden sektörünün en önemli oyuncuları arasına girmeyi başarmış bulunuyor. Serra Seramik, sahip olduğu farklı ve büyük ebatları ile sektör profesyonellerine ve tüketicilere daha fazla estetik ve mimari çözüm sunarken; kullandığı teknoloji, kalite, tasarım, renkler ve dokuyla da sektörde fark yaratıyor. Serra Seramik’in her zevke uygun geniş ürün yelpazesi, seramik sektörünün yeni bir anlayışla şekillenmesine de fırsat sunuyor. Seramiği geleneksel kullanım alanlarının dışına çıkartan Serra Seramik, dokunduğu tüm mekânları adeta bir sanat eserine dönüştürüyor. Seranit Grup’un ayrıca, Vanucci markası altında 23 model mutfak ve Seranit Yapı Gereçleri alanında ise Oxipaint Ekolojik Boya, Oxicoat Ekolojik Sıva, Seramont Yalıtım sıvası ve bunun yanı sıra tamamı ekolojik ve inovatif ürünlerden oluşan bir ürün yelpazesi bulunuyor. Geçen yıl önce Dünya Ekonomik Forumu’nun “Küresel Büyüme Şirketleri” platformuna seçilen ilk Türk sanayi şirketi olan Grup daha sonra TSE’den alanında ilk “Çift Yıldız” belgesini alma başarısını gösterdi. Seranit Grup bu yıl ise tüm porselen ve seramik ürünlerine Tip III EPD Çevre Etiketi aldı. Grup başarılarını 2015’te iki önemli ve saygın uluslararası organizasyon olan iF Awards ve Red Dot Awards’dan kazandığı tasarım ödülleriyle perçinledi.
Copyright © 2013 Seranit. Tüm hakları saklıdır.
  • Diğer Seranit Yapı Grubu şirketleri ve siteleri: