KURUMSAL / ETKİNLİKLER
‘Serra’ ve ‘Bahar Korçan’ Berlin Fashion Week’te
Serra ve Bahar Korçan işbirliğiyle hayat bulan ve seramiklere yansıyan yeni Umut Serisi koleksiyonu, 4 Temmuz 2012 tarihinde Berlin Fashion Week kapsamında, Bahar Korçan ve Ümit Ünal ortak sergisi ile Berlin Chamaleon Tiyatrosun’da gerçekleştirilecek bir performansla sanat severlere ulaşacak.

Türkiye seramik sektörünün önde gelen şirketi Seranit Yapı Grubu’nun yeni markası Serra için ünlü modacı Bahar Korçan’la işbirliği kapsamında gerçekleştirdiği ‘Sanat ve Seramik’ projesi tüm hızıyla devam ediyor. Seramik sektörüne yeni bir yorum getirmesi beklenen çalışma kapsamında; ünlü moda tasarımcısı Bahar Korçan, ‘Benim Masalım’ ve ‘Umut’ koleksiyonlarını bugüne kadar hiç uygulanmamış bir teknoloji ve özgün bir tasarım ile seramiklere yansıttı. Aynı koleksiyon, 4 Temmuz 2012 tarihinde Berlin Fashion Week kapsamında; Bahar Korçan ve Ümit Ünal ortak sergisi ile Berlin Chamaleon Tiyatrosu’nda gerçekleştirilecek bir performansla sanat severlere ulaşacak.

Serra ve Bahar Korçan işbirliğine ilişkin görüşlerini aktaran Seranit Tasarım ve Pazarlamadan Sorumlu İcra Kurulu Üyesi Ece Ceylan Baba da; “Tasarım dünyasının iki yenilikçi markası olan ‘Bahar Korçan’ ve ‘Serra’ ile yeni bir koleksiyon hayata geçirdik. Mükemmellik, başarı ve özgünlük anlayışının doğurduğu Umut Serisi’nde tasarımın ve sanatın geleceğine dair önemli ipuçları bulmak mümkün. Bunu sadece yeni bir koleksiyon olarak değil, aynı zamanda tasarımda aşılması gereken yeni bir çıta olarak görüyoruz. Serra ve Bahar Korçan’ın sinerjisinden doğan bu çok özel çalışmayı, mükemmelliği arayanların beğenisine sunuyoruz” dedi.

Akrelik kullanarak büyük bir tablo yaratan Korçan, koleksiyonu oluşturma aşamasını şöyle anlatıyor: “Tablodaki dokulardan bazı bölümleri kullanarak bir seramik koleksiyonu oluşturdum. Bu koleksiyonda, ‘umut’ bir şiir, bir hikaye ile başladı ve her kelimeden üreyen kahramanlar ile can buldu. Koleksiyonumda olan Umut, Ben, Sen, Bıçak gibi karekterler tablodan tasarımlarıma can verdi, seramik tasarımlarında gelişti. Heyecan dolu bu çalışmalarda oncelikli mekanlar banyo ve mutfak planlanarak yola çıksak da artık seramiği salonlarda da görmek çok mümkün. İşte bu koleksiyon evin her köşesine uyum sağlayan, yeni bir hikaye yaratan bir seri oldu.” Oluşturulan Serra tasarımlarında düz renklerin yanı sıra çok uç canlı renkler de yer alıyor. Korçan, seramiklerde kullandığı canlı renkler için ise şu ifadeyi kullanıyor: “Umutsuz yaşanmaz”

Modanın dışında seramikler üzerine de çalışan Bahar Korçan, kendi hayal dünyasını yansıtan bir tablodan hareketle hazırladığı koleksiyon; herkesin kendinden bir şey bulacağı ve yine herkesin evinde ve banyosunda kendi dünyasını oluşturacağı bir ortam hazırlıyor.

Serra’nın yeni koleksiyonu ‘Bıçak’, ‘Doğuş’, ‘Sonsuz’ ve ‘Su’ isimli ürünlerden oluşuyor. Her bir ürün, üç ayrı renk skalasıyla tüketiciye ulaşacak.

Seranit
Seranit Granit Seramik Sanayi Ticaret A.Ş. Türkiye’nin ilk Teknik Porselen üreten fabrikası olarak Bilecik Organize Sanayi Bölgesinde 1992 yılında kurulmuş, 1993 yılında üretim faaliyetine başlamıştır. 55 bin metrekaresi kapalı olmak üzere toplamda 102 bin metrekarelik bir alanda faaliyetini sürdürmekte olan SERANİT’in kapasitesi 8,5 milyon metrekareye ulaşmıştır. Sahip olduğu üretim teknolojileri ile dünya teknik porselen üreticileri arasında saygın bir yer edinen SERANİT, bünyesinde gerçekleştirdiği AR-GE ve ÜR-GE çalışmaları sayesinde birçok ilk’e de imza atmıştır.

Bilgi için:
Bersay İletişim Danışmanlığı 0212 337 51 00
Sibel Kahraman sibel.kahraman@bersay.com.tr 0212 337 52 35 / 0554 535 49 83

Bahar Korçan’dan
Ya varsa,
Ya yoksa,
Acıyla ellerimi yakarsa,
Sırtımdan aniden
Beni bıçaklasa,
Amacı olmamaksa
Işıklarımı bulutla kapatıp
Üstüme endişe tükürürse
Ya yoksa
Ya onu ben doğurup
Ben öldürüp
Hain hayatımın
Saklı köşelerine gömüyorsam
Ya ben tüm umutlarımın
Katiliysem
Ya varsa,
Ya umut bensem
Ben umutsam
Umut sonsuzsa
Ben neredeyim?

Copyright © 2013 Seranit. Tüm hakları saklıdır.
  • Diğer Seranit Yapı Grubu şirketleri ve siteleri: