ANTRE-Mimarların Buluşma Noktası –
Cem Sorguç

İstanbulSMD'nin düzenlediği webinar serisi Antre, mimar Görkem Volkan’ın moderatörlüğünde devam ediyor.

Seranit sponsorluğunda gerçekleşen webinar serisinin ikinci bölümünde Görkem Volkan, 9 Şubat Çarşamba günü saat 20:30’da Zoom Webinar ortamında canlı yayınında mimar Cem Sorguç’u konuk etti.

Mimar Sinan Üniversitesi Mimarlık Fakültesi’nden mezun olan Cem, 1987-92 yılları arasında yarı zamanlı, 1992- 2000 yılları arasında ise tam zamanlı olarak proje ve şantiye mimarlığı yaptı. İstanbul Teknik Üniversitesi, İstanbul Bilgi Üniversitesi Mimari Yüksek Lisans Programları’nda ve 2017 yılında AURA İstanbul’da (Architectural Urbanism Research Academy) proje yürütücüsü olarak görev aldı. 2000 yılından beri kurucusu olduğu CM Mimarlık bünyesinde mimarlık yapan ve Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi’nde davetli öğretim görevlisi olan Cem, Mimarlar Odası ve İstanbul Serbest Mimarlar Derneği üyesidir. Mimarlar Odası Ulusal Mimarlık Sergisi ve Ödülleri 2014 yılı ‘‘Yapı Dalı’’ Başarı Ödülü’nün sahibidir.

Görkem, Cem’in mimarlık yapma biçimini de etkileyen mimarlık dışındaki gündemini, dünyaya bakışını, Antre’de kayıt altına aldı.

Videoyu izlemek için tıklayınız.

ANTRE-Mimarların Buluşma Noktası – <br>Cem Sorguç